Yanak Estetiği (Bişektomi)

img

Yanak Estetiği (Bişektomi)

Bişektomi (Yanak Estetiği), belirgin yüz hatları çoğu insan için mükemmel bir görünümün bir parçası anlamına gelmektedir. Çoğu zaman yüz ve yanak yapısı, kişi normal kiloda olsa bile, olduğundan daha kilolu görünmesine neden olabilmektedir. Bişektomi ameliyatı sonrasında yanak bölgesinde var olan fazla yağ dokusuna, dışarıdan hiçbir müdahale uygulanmamış gibi bir görünüm sunmaktadır.

 

Bişektomi Nedir?

Bişektomi, elmacık kemiklerinin belirginleştirilmesi ve yüz hatlarının daha orantılı hale getirilmesi için yanakta içinde bulunan fazla yağların alınması işlemini ifade etmektedir .

Yüze orantılı bir görünüme kazandırmak için ağız içinden açılan kesikle yağın fazlası alınarak hastayı rahatsız eden kilolu görünümü yok etmektedir. Hollywood yıldızlarının da tercih etmesinden dolayı Hollywood yanağı olarak da adlandırılan bu estetik operasyonu, elmacık kemiklerini ortaya çıkarıp, yüzü daha ince, kadınsı ve genç gösterilmesi için yapılan bir ameliyattır.

 

Kimlere Bişektomi Yapılır?

Bişektomi (Yanak Estetiği) yanaklarındaki fazla yağı olan ve bu sebeple yüz hatları belirgin olmayan, yanakları toplu görünen, kalın yüz hatlarına sahip kişilere uygulanmaktadır.

 

Erkekler De Bişektomi Ameliyatı Yaptırabilirler Mi?

Bişektomi işlemi kadınlar arasında popüler olsa da, erkek hastalarda yaptırmaktadır.. Erkek hastaların kemik ve yağ yapısı daha farlı olduğu için yanak yağları daha az miktarda alınmaktadır.

 

Bişektomi Ameliyatı Doktor Seçimi

Yanak içinden yağ aldırma ameliyatında doktor seçimi çok önemli konulardan birisidir. Yağ aldırma ameliyatında yağın yanağın hangi bölgesinden alındığı, ne kadar alındığı ve dolgu gerekiyorsa ne kadar dolgu gerektiği çok önemli bir etkendir. Yüze V şeklini verebilmek için yüz hatlarının deneyimli bir doktor tarafından değerlendirilmesi gereklidir.

 

Ameliyat Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tüm estetik ameliyatlarda olduğu gibi Bişektomi (Yanak Estetiği) operasyonu için de sigara ve alkol kullanımı en aza indirmek için bir hafta önceden sigara ve alkol kullanımını bırakmak tavsiye edilmektedir. Hasta iyileşme sürecinin daha erken geçmesi için bu oldukça önemlidir. Ayrıca ameliyat öncesinde aspirin vb. kan sulandırma özelliği olan ilaçların kullanılmaması gerekmektedir. Bunlar dışında düzenli olarak kullandığınız ilaçlar hakkında ameliyatı yapacak olan doktordan tavsiye almalısınız.

 

Bişektomi Ameliyatı Sonrası

Ameliyat Sonrası Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar ağızın içinde küçük dikişler olmakta bu günlerde katı gıda tüketmemeniz önemle rica olmaktadır. Ameliyatın ilk birkaç saati hasta çiğnemede zorluk yaşayabilir ve çiğnemek dikişlere zarar verebilir. İlk gün sıvı gıdalar ile beslendikten sonraki günlerde  hafif katı gıdalara ve sonrasında katı gıdaya geçilebilir. Ameliyattan sonra üç gün ağız gargarası kullanılmalıdır. Ameliyatından sonra dikişler hiç hissedilmez. Enfeksiyon oluşmaması için ağız bakımına dikkat edilmelidir. Birkaç gün içinde yanaklardaki dikişler eriyerek yok olur ve hassasiyet yok olmaktadır.

Ameliyattan sonra hastaların sosyal hayatlarına dönebilmesi mümkündür. Ameliyatta istenilen sonuçları üç hafta içinde ortaya çıkacaktır.

 

Bişektomi Sonrası Ödem Ve Şişlik

Bişektomi (Yanak Estetiği) ameliyatından sonra yanak etrafında 2-4 hafta süren, çok az miktarda ödem ve şişlik meydana gelmesi normaldir. Buz torbası yardımı ile şişlik ve ödemin en az seviyede tutulması sağlanmaktadır.

Hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.