Üst Göz Kapağı Estetiği

img

Üst Göz Kapağı Estetiği

Yaşlanmanın önemli özelliklerinden biri de göz kapaklarındaki değişikliklerdir. 30 yaşında başlar ve 50 yaşından sonra bozulmaların hızı giderek artar. Bunun başlıca sebepleri yaş, cilt tipi, yerçekimi, uykusuzluk, fazla çalışma, yetersiz beslenme, sigara ve alkol kullanımı olarak sıralanabilir. Bu süreçler esnasında göz kapaklarındaki kas dokusu incelir, yağ dokusu şişer ve ciltteki bozulmalar artar. Üst göz kapağı gözün önüne düşer ve şişlik oluşur. Alt göz kapağında sarkmaya bağlı şişlik görülür. Bu durumda daha genç bir görünüme kavuşmak için Üst göz kapağı estetiği yapılması uygundur. Bu ameliyat ile düşük göz kapakları ve gözdeki kırışıklıklar yok edilmektedir.

Göz kapağındaki problemler cildi oldukça yaşlı gösterir bu ameliyatı olmak isteyen kişiler 20 yıl geriye giderek daha genç bir görünüm sağlanır.

 

Üst göz kapağı ameliyatı

Kişinin sadece üst göz kapağı için estetik ameliyatına ihtiyacı varsa ortalama bir saat süren lokal anestezi işlemi ile bozulmalar düzeltilebilir. Göz kapağı ameliyatı alt göz kapaklarını belirginleştirir.

Öncelikle istenilen şekli elde etmek için kişinin göz kapağı kalemle çizilir. Yapılan kesiklerle fazla deri ve kas bölgeden alınır. Yağ dokusunda fazlalık varsa aynı ameliyat esnasında yağ dokusu gerektiği kadar alınarak işlem tamamlanır. Üst göz kapağı estetiği acısız bir ameliyattır. İşlem bittiğinde görüşü etkilemeyecek şekilde bantla kaplanır.

 

Göz Kapağı Estetiği Sonrası

Soğuk baskı uygulaması şişlik oluşumunu en aza indirecektir. İlk günlerde şişlik ve renk değişikliği görülmesi oldukça doğaldır ve bir veya iki hafta içinde tamamen yok olur. Yüksek yastıkta yatma ile şişlik azaltılabilir. Cerrahınızın size tavsiye edeceği krem ​​kısa sürede morlukları giderecektir.

Basit ağrı kesicilerle kolayca giderilebilen batma, yanma ve ağrı gibi şikayetler olabilir. Ameliyatı takip eden 5. günde göz içindeki dikişler alınır. Tamamen iyileşmenin 6 hafta süreceği ve yoğun çaba gerektiren sporlardan uzak durulması gerektiği unutulmamalıdır. Her zaman cerrahınızın özel tavsiyelerine uyulması gerektiği hatırlayınız.

 

Alt Göz Kapağı Ameliyatı

Göz kapağı ameliyatı ile alt göz kapaklarındaki torbalanma, morluk ve sarkmalar yok edilir. Genel anestezi altında yapılır. İşlemin planlamasına bağlı olarak yaklaşık 2-4 saat arasında tamamlanır. Alt göz kapağının biraz altından yapılan kesik ile deri ve kas dokusu birlikte çıkartılır. Göz altında ki yağ oranı istenilen ölçüde ise çıkarılmaz göz altı çukurlarında dolum işlevi görür.

 

Üst Göz Kapağı Estetiği Kimlere Uygulanabilir?

Ameliyat yaptırmayı düşünen kişiye genel anestezi ile kan tahlilleri yapılmalıdır. Sonuçlarda sorun yoksa cerrahınız onayınızı verecektir. 18 yaşını doldurmuş tüm yaş gruplarında uygulanabilir.

 

Ameliyat Sonrası Görmede Sorun Yaşanır Mı?

Üst göz kapağı estetiği gerçekleştirecek cerrahın tecrübesi çok önemlidir. Görme yetisinde herhangi bir sorun yaşanmaz. Bu işlemi içinizin rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.

Hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.