Piezo Burun Estetiği

img

Piezo Burun Estetiği

Piezo burun estetiği tekniğinde burnun yeniden şekil verilmesi için son teknolojiden yararlanılır. Piezo burun ameliyatı, burundaki yumuşak dokulara, damarlara ve sinirlere zarar vermeden burnu yeniden şekillendirmeyi hedeflemektedir. Piezo burun estetiğinin tercih edilmesin de ki temel etkenler şunlardır:

  • Rinoplasti işlemleri hem operasyon süresini kısaltmak hem de burun kemiğini kırmadan burna yeniden şekil vermek için önemlidir. Buna izin veren yöntem, bu teknoloji de kullanılan ses dalgasıdır. Ses dalgaları, dokulara herhangi bir zarar vermeden burun kemiğinde yapılması gereken her işleme izin verir. Bu teknik herkese uygundur ve yaş sınırlaması yoktur.

  •  Ameliyat sonrası görülebilecek şişlik ve renk değişiklikleri minimumdur. Bu ameliyatın en büyük avantajı kişinin üçüncü gün sosyal ve iş hayatına dönebilmesidir.  Piezo rinoplasti, ufak hesaplamalar ile yapılan yeni bir dönem burun estetiği işlemidir. Bu hesapları planlayan deneyimli bir doktor ile çalışmak oldukça önemlidir.

Piezo Burun Estetiğinin Avantajları Nelerdir?

Burun görünümünden memnun olmayan, nefes alma zorluğu yaşayanlar, burnuna darbe alan kişiler tarafından yapılan estetik bir ameliyattır. Bu teknik ile kemerli burun görüntüsünün düzeltilmesi, burunun geniş veya dar olması gereken yapıya ulaşılması ve burun ucu estetiğinin gerçekleştirilmesi sağlanabilir. Piezo rinoplasti her yönüyle çok önemli bir ameliyat olup, burun şekillendirmelerinde en iyi sonuç; bu yöntemle alınır. Bu yöntemi içiniz rahat ederek yaptırabilirsiniz.

Tedavi Neye Uygundur?

Piezo'nun yararlı olduğu ana alanlar görüntü, burundaki kemer ve düzensizliklerdir. Piezo burun estetiği, burun şeklinizi daha da değerlendirmek ve şekillendirmek için yeni fırsatlara sahip olduğumuz anlamına gelir. Ayrıca burun şeklinizi ve burun kemiklerinizin yerini daha iyi kontrol edilmesi için yeni fırsatlar sunuyor.

Piezo Ameliyatı İçin Uygun Adaylar?

Doğru bir burun estetiği ameliyatı adayı aşağıdakilerden bir veya daha fazlasına sahiptir:

  • Realist hedefler ve beklentiler
  • Çok büyük veya çok geniş bir burun
  • Köprüde bir çıkıntı
  • Sarkık veya yukarı dönük bir burun
  • Çarpık, eğri bir burun

Piezo Rinoplasti Ağrılı Mıdır?

Çoğu birincil rinoplasti sırasında, burun kemiklerinin konturları veya hizalanması ele alınmalıdır. Geleneksel yöntemlerden farklı olarak (örn. Törpü, çekiç ve keski kullanarak) Piezo rinoplasti, kemiği çevreleyen yumuşak dokuya herhangi bir travma olmaksızın burun kemiklerinin konturlarını iyileştirmemizi sağlar. Bu, ameliyat sonrası daha az ağrı ve rahatsızlık ile sonuçlanır.

Piezo Rinoplasti Sonrası İyileşme Ne Kadar Sürer?

Hastalarımıza iyileşmeleri için yeterli zamanı planlamalarını tavsiye ederiz. Piezo burun estetiği ameliyatı sonrası minimum süre genellikle 10-14 gündür. Bu süre zarfında göz ve etrafında şişlik beklemelisiniz. Şişliğin çoğu genellikle ilk hafta içinde geçer. Burun yapılarımızın hassas yapısı nedeniyle, kalan şişliğin geçmesi 10 haftayı bulabilir. Şişlik nedeniyle yaşayabileceğiniz geçici solunum güçlüklerini yükseltmek için özel bir burun spreyi kullanmanız tavsiye edilebilir.

Hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.