Orta Yüz Germe Ameliyatı

img

Orta Yüz Germe Ameliyatı

Orta yüz germe ameliyatı, yaşa bağlı olarak yüzde meydana gelen torbalanma, sarkma ve kırışma gibi fiziksel sorunları gidermek için yapılır. Bazı kişiler için yüz güzelliği bir çok şeyin önünde gelir.

Yaşlanma ile göz altında oluşan ince kırışıklıklar sebebiyle yüz güzelliği kişiler yaşlandıkça daha da önemi giderek artmaktadır.

Yaşa bağlı problemlerden etkilenen bir diğer yüz bölgesi orta yüzdür. Alt göz kapaklarından dudağın üst kısmına kadar uzanan alan orta yüz olarak adlandırılır. Yanakların yer çekiminin etkisi ile sarkması sonucu yüz şeklini bozmaya başlar. Orta yüz germe işlemi sarkmaların etkisini azaltır ve yüzün eski formuna dönmesini sağlar.

Orta Yüz Germe Ameliyatı Öncesi Ve Sonrası

Yüz germe yöntemleri çeşitlidir. Kişinin yaşına ve sarkma derecesine göre yöntemlerden biri seçilir. Yağ enjeksiyonu, endoskopik orta yüz germe, orta yüz germe ve alt göz kapağı estetiği seçilir. Orta yüz germe işlemi genellikle orta yaşlı kişiler için uygundur. Çünkü sarkmanın ilk gözle görülür hale geldiği zaman orta yaştır.

Sarkma belli olmadığı durumlarda operasyon gerekmeyebilir. Daha ileri ki aşamalarda orta yüz germe yetersiz kalabilir. Yüzlerinde belirgin ve rahatsız edici sarkma veya çökme olan 35-50 yaş arası kişiler orta derecede yüzme germe ameliyatı adayıdırlar.

Operasyon Nasıl Yapılır?

İlk olarak ameliyat sırasında genel anestezi yapılır. Bu nedenle kişiler ağrı hissetmezler. Ameliyat için göz içi veya ağız içi seçilir ve kesikler açılır. İç dokular askıya alındıktan sonra sarkma yapan deri atılır ve kesikler dikilerek operasyon bitirilir.

Orta yüz germe ameliyatı ortalama 3 saat içinde sona erer. Operasyon sonunda meydana gelen farklılık kişileri oldukça memnun etmektedir. Ameliyatın etkileri ortalama 20 yıl sürmektedir. Bu süre bakım, düzenli beslenme ve yaşlanmayla etkili olarak değişebilir.

Orta Yüz Germe Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Estetik tedavi gören kişiler, bundan en iyi şekilde faydalanmak için her zaman doktor tavsiyelerini dikkate almalıdır. Tavsiyelere uyan kişilerin iyileşme süreleri kısalırken, tavsiyelere uymayan kişiler çeşitli problemlerle uğraşmak zorundadır.

Orta yüz germe ameliyatı olan kişi, durumuna göre 2 güne kadar hastanede gözlem altında tutulur. Daha sonra dinlenmek için eve gitmek üzere merkezden taburcu edilir.

Orta Yüz Germe Ameliyatı İyileşme Süreci

Öncelikle ameliyat olmuş kişiler yüzlerinde şişlik ve morluklara bakarak korkmamalıdırlar. Bu normal belirtilerin her estetik ameliyattan sonra ortaya çıkması doğaldır. Orta yüz germe ameliyatı ardından ağır hareketler yapmak yüz bölgesine zarar verecektir. Yapılan sporlar ve aktiviteler zorlaştırılarak kademeli olarak arttırılır.

Spor aktivitelerine ancak 3 hafta sonra başlanması önerilir. Yüz bölgesi güneş ışığından saklanmalıdır. Güneş gözlükleri bile etkisi az olduğu için gölgelikli alanlar tercih edilmeli veya sürekli güneş kremi kullanılmalıdır.

Hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.