Boyun Germe

img

Boyun Germe

Boyun, yaş belirtilerinin ortaya çıkmaya başladığı ilk bölgelerden biridir. Ayrıca  güneş lekeleri veya aşırı kilo değişimleri, bir kişinin boynundaki derinin gevşek, sarkık ve yaşlanmış görünmesine neden olmaktadır. Yüzünüzün görüntüsünü korumak yada iyileştirmek için önlemler alınmaktadır.

Boyun doğal formunu kaybetmiş ve sarkmış görünüyorsa sarkan fazla deri veya yağı, boyun germe ameliyatı ile estetik bir görüntüye kavuşturabilirsiniz.

 

Boyun Germe Ameliyatı Süreci

Boyun germe ameliyatı , tıpta en dönüştürücü estetiklerden biridir. Alanın da uzman bir doktor , boyun çevresindeki fazla deri ve yağ birikintilerini alarak  kası yeniden yapılandırarak, kişinin görüntüsünü fark edilir ölçüde gençleştirebilir.

İşlem estetik cerrahide en güvenli yöntemlerden biridir. Bu ameliyat yüz germe ameliyatı ile birlikte yapılabilir. Son yıllarda teknolojide kaydedilen ilerlemeler ile küçük kesiklerle ameliyat yapılmaktadır.

 

Boyun Germe Ameliyatına Hazırlık

 Alkol, aşırı yağlı ve şekerli besinler ağrı kesici ilaçlardan tüketilmemelidir. Aynı zamanda sigara içilmesi iyileşmeyi geciktirir bu nedenle ameliyatı geçirmeden önceki ve sonraki haftalarda sigara kullanılmamalıdır.

 

Ameliyat Hakkında

Boyun germe ameliyatı, ortalama 2-3 saat süren kolay bir operasyondur. Ameliyat başlangıcında kullanılan anestezi türü kişi ve doktorun tercihlerine bağlıdır. Birçok kişi sadece bir sakinleştirici ile birlikte lokal anestezi , ama bazı kişiler ameliyat sırasında bilinçsiz kalmayı ve genel anesteziyi tercih ediyor.

 

Adaylar

Boyun germe ameliyatı olmak istiyorsanız öncelikle uzman bir cerrah ile görüşmelisiniz. İstenen adaylar  40 ila 80 yaşlarındaki erkek ve kadın hastaları içermektedir.

 • Güneş lekesi veya rüzgar hasarlı boyun derisi
 • Çene altında yağlanma
 • Sarkık boyun derisi
 • Çenenin altında yağlı yada çok fazla deri birikimi
 • Fazla boyun yağı derisi

 

Boyun Germe Faydaları

Boyun germe estetiği ile kişilerin ulaşabileceği bir çok fayda bulunmaktadır. Bunlar;

 • Doğal görünümlü sonuçlar elde edebilirsiniz
 • Hızlı iyileşme süresi ile kalıcı sonuçlar sağlanır
 • Daha genç ve estetik bir görüntü elde edilir
 • Kozmetik işlemler ile birlikte kullanılabilir
 • Güvenli sonuçlar ve oldukça az risk
 • Fark edilmeyen yara izi yada kesikler

 

Sonuçlar

En iyi sonuçlar genellikle 6 ay içinde belli olmaktadır. Sonuçları olumsuz etkileyebilecek sigara, alkol gibi alışkanlıklarından kaçınan kişilerin daha çabuk iyileşmesi mümkün olmaktadır.

 

Haraket Kabiliyeti

Muhtemelen bir yerde size boyun ameliyatının hareket kabiliyetinin kaybına yol açabileceğini söyleyen biri kişiyle karşılaşacaksınız. Ama bilinmelidir ki, bir çok insan boyun germe ameliyatı ardından boyun, omuz ve baş kısımlarında hareket kabiliyeti artmaktadır.

Geçmiş yıllarda, füzyon ameliyatı olan kişilerin hareket kabiliyetlerinin bir kısmını kaybettikleri görülmüştür. Bunun sebebi teknik olarak daha az kesin cerrahi süreçlerdi , daha az önem ve titizlikle uygulanmış fizik tedavilerde buna katkı sağlardı.

Boyun estetiğinin hedefi sadece bir sorunu ortadan kaldırmak değildir; hayatınızı geri kazanmanıza ve bir zamanlar katıldığınız etkinliklere devam etmenize yardım etmektir.

Hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.