Vaser Liposakşın

img

Vaser Liposakşın

Vaser Liposakşın, diyet ve egzersiz yapılmasına rağmen vücuttan uzaklaştırılamayan yağların cerrahi yöntemle giderilmesidir. Bu, kilo verme tedavisi olarak değerlendirilemez. Obezite cerrahisinde kullanılan bir yöntem değildir. Vücut hatlarını bölgesel olarak inceltmek, forma sokmak ve arzu edilen görünüme kavuşturmak için bölgesel şekillendirme amaçlı tercih edilir.

Bu yöntem sırasında vücudun çeşitli yerlerinde bulunan yağlar kanüller aracılığıyla çekilir. Tek seansta alınan yağ miktarı fazladır ve iyileşme süresi kısadır.

Vaser Liposuction Avantajları

 • Lokal anestezi altında uygulanması mümkündür. Kombine vücut operasyonu gerçekleştirilecekse veya geniş bölgelere uygulanacaksa genel anestezi yapılması gerekir.
 • Fazla yağ birikimi olan bölgeleri yeniden şekillendirerek sıkılaşma meydana getirir. Vücut konturunun düzelmesini sağlar.
 • Ameliyattan sonra ödem, morluk, şişlik ve ağrı gibi şikâyetler daha az gözlemlenir.
 • Bu yöntemle alınmış olan yağlar enjektörde depolanabilir. Bunlar vücudun farklı bölgelerine dolgunluk sağlamak amacıyla kullanılabilir.
 • Fazla kanama yaşanmaz.
 • Hasta uzun süre boyunca sıkı bandaj ve drenaj kullanmak zorunda değildir.
 • Operasyondan sonra kişi gündelik yaşamına kısa süre içinde döner.
 • Vaser Liposuction yöntemi doku seçici özelliğe sahiptir. Yani yalnızca fazla yağları hedefleyebilir. Bundan dolayı bağlara, damarlara ve sinirlere zararı olmaz. Kanüller, yapısında rende tarzı bıçaklar barındırmaz.
 • Yağları parçalamak için ultrasonik ses dalgaları kullanılır. Daha sonra bunlar sıvı halde aspire edilir. Böylelikle homojen bir dağılım söz konusu olur. Ameliyat sonrası dalgalı yüzey görünümüyle karşılaşılmaz.

Vaser Liposuction Nasıl Uygulanır?

Yukarıda da bildirildiği üzere yağlar, vücuttan ultrasonik ses dalgaları aracılığıyla atılır. Vaser cihazı uygun frekansa ayarlanır. Ardından ultrasonik prob deri altında dolaştırılarak ısınma meydana getirilir. Uygulanan ses enerjisi vasıtasıyla yağlar homojen olarak erir. Sonra aspirasyon özellikli kanüller kullanılarak erimiş yağlar vücut dışına çıkarılır.

Böylece dokuların ve cildin sıkılaşması sağlanır. Kolajen üretimi aktifleştirilir ve cildin elastikiyet oranı artırılır. Deri gerginleşmeye başlar, kısa süre içinde formunu yeniden kazanır.

Vaser Liposuction Hangi Bölgelere Uygulanır?

Bu uygulama fazla yağ birikiminin gerçekleştiği her alanda yapılabilir. Basenler, kalça, göbek, bel, karın, gıdı, sırt ve bacaklar bunlardandır. Kollarda ve omuzlarda da tercih edilebilir.

Bu bölgelerde bulunan fazla yağ hücrelerini parçalayıp vücuttan uzaklaştırır. Ayrıca Vaser Liposuction ameliyatı, erkeklerde gözlemlenen meme büyümesi (jinekomasti) sorununu da tedavi eder.

Vaser Liposuction Yöntemi ile Alınan Yağlar Ne Yapılır?

Bu yöntemle hem incelme sağlanır, hem de alınan yağlar vücudun diğer bölgelerinde kullanılabilir. Böylelikle kişi, kendi yağları sayesinde gençleşme imkânına kavuşur.

Örneğin alınan yağlar meme büyütme ve meme dikleştirme için kullanılabilir. Öte yandan dudak, çene ve yüz dolgularında da bu yağlara başvurulabilir.

Kalça dikleştirme ve büyütme estetiğinde de yine Vaser Liposuction yöntemi ile elde edilen yağlardan faydalanılabilir.

Bacaklarda ortaya çıkan eğrilik problemini gidermek, yüzdeki kırışıklıkları hafifletmek için de bu yağlar tercih edilebilir.

Fakat nakledilen yağların bir bölümünde zamanla erime olacaktır. Takriben %70 oranında bir kayıp meydana gelecektir. Ancak %30luk bir kısmı, ömür boyu kalıcılığını koruyacaktır.

Kimler Vaser Liposuction Yaptırabilir?

Bu ameliyatın uygulanabilmesi için hastanın ciddi bir rahatsızlığı olmamalıdır. Lokalize yağ fazlalıklarından muzdarip, düzenli spor ve diyet yaptığı halde kilo vermekte zorlanan kişiler Vaser Liposuction ameliyatı olabilir.

Yalnız bu yöntemin işe yarayabilmesi, kişinin sıkı ve elastik bir cilde sahip olmasına bağlıdır. Hastanın vücut kitle indeksi normalin altında veya üzerinde ise, Vaser Liposuction için uygun bir aday sayılmaz. Ayrıca bu operasyon hamilelikte ve emzirme döneminde de yapılmaz.

Vaser Liposuction Öncesi

Ameliyattan sonra vücut hatlarınızın yeniden değişmesini istemiyorsanız şimdiden sağlıklı beslenmeye alışmalısınız. Fit görünümünüzü bu şekilde muhafaza edebilirsiniz.

Uygulama öncesi beslenme programınızı düzenlemeniz ve sigarayı bırakmanız gerekir. Hekiminiz tavsiye ettiyse demir ve vitamin takviyesine de başlayabilirsiniz.

Gribal enfeksiyon, soğuk algınlığı ve buna benzer bir durum söz konusuysa ameliyat ertelenebilir.
Vaser Liposuction Sonrası

 1. İyileşme döneminin kısa sürdüğünü biraz evvel ifade etmiştik. Doktorunuz gerekli gördüğü takdirde, ameliyattan sonraki ilk gece hastanede kalabilirsiniz. Tek bölgede uygulanan Vaser Liposuction ameliyatı hastanede yatışı gerektirmez. Kombine ameliyatların ardından, ilk geceyi daha konforlu geçirmeniz için böyle bir önlem alınabilir.
 2. İlk üç hafta korse giymeniz tavsiye edilir. Bu, ameliyattan alınan sonucun daha verimli olmasını sağlar. Daha kıvrımlı ve daha ince hatlara sahip olmanızı kolaylaştırır. Hangi korseyi ne zamana kadar kullanacağınıza deri elastikiyetiniz doğrultusunda hekiminiz karar verecektir.
 3. Yağ alımı yapılan bölgelerde kızarıklık, morluk ve ödem oluşabilir. Bunlar normaldir ve 10 gün içinde azalmaya başlayıp kısa sürede geçecektir. Deri birkaç hafta içinde normal yapısına kavuşacaktır.
 4. Ameliyattan sonra belirgin şekilde iz kalmayacaktır. 3-4 mm çapında ufak deliklerle gerçekleştirilen Vaser Liposuction yöntemi, küçük çizgi biçiminde birkaç iz bırakır. Bunlar bir müddet sonra belirginliğini kaybeder.
 5. Ödemlerin daha kolay atılması için masaj terapilerinden yardım alabilirsiniz.
 6. Korseyi banyo yaparken çıkarabilirsiniz fakat onun haricinde sürekli kullanmalısınız.
 7. Yağ alımının gerçekleştirildiği bölgeleri güneş ışınlarından korumaya özen göstermelisiniz.
 8. Ödemlerin daha hızlı iyileşebilmesi için her gün bol sıvı tüketmeyi ihmâl etmemelisiniz.

Vaser Liposuction Etkisi Kalıcı mıdır?

Bu yöntem yağ hücrelerini vücuttan kalıcı bir şekilde uzaklaştırır. Fakat aşırı kilo alımı, vücudun tekrar deforme olmasına yol açabilir. Yine de eskisi kadar fazla yağlanma olmaz.

Diğer Vücut Estetikleri

Bize Ulaşın

 • Cumhuriyet Mah. FSM Bulvarı Yağmur Sk. Cadde224 Sitesi No:14 B Blok Kat:6 Daire:11 Nilüfer/Bursa
 • +90 532 659 34 43
 • drersinaltun@gmail.com
Hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.