Vajina Estetiği Ameliyatı

img

Vajina Estetiği Ameliyatı

Vajina estetiği ameliyatı günümüzde bir tabu olmaktan çıkmış, kadının ruhsal ve fiziksel sağlığı açısından önemi iyice anlaşılmıştır. Uygulanan prosedürler oldukça kolay ve memnun edicidir.

Kişilerin ameliyat sonrası kısa zamanda rutin hayata dönebilmeleri kadınların konuya bakışını değiştirmiştir. Doktora duyulan güvene dayalı iletişim sayesinde, ameliyat sonrası pek çok olumlu sonuç alınmıştır. İleri seviyedeki tıbbi teknikler ile artık kişiler kolaylıkla istedikleri sonuca ulaşabilmektedirler.

 

Genital Estetik Nedir?

Genital yapı, büyük ve küçük dudaklar, kızlık zarı ve dudakların üst kısmı-tepe bölgesi’den oluşmaktadır.

Genital bölgeyi oluşturan bu bölgelerdeki yaşanan sorunlar, yalnızca görsel açıdan hoş olmayan bir görünüme yol açmakla kalmaz, kadınlarda özgüvensizlik, cinsellikte yetersizlik, tatmin olamama ya da utanç gibi problemlere de da yol açmaktadır.

Genital estetik ameliyatı ile bir çok soruna neden olan bu bozukluklar giderilerek, düzeltmeler yapılmaktadır.

 

Türleri

İç ve Dış Dudak Estetiği

Dış vajinayı oluşturan ve Labium denilen dudaklar daha kalın ve dolgun dokulardır. Zamanla kişinin özelliklerine ya da yaşına bağlı olarak görüntü kirliliğine sebep olan sarkmalar meydana gelebilir. Örneğin mayo, bikini giyildiğinde görüntüsü rahatsızlık verebilir. Ayrıca cinsel ilişki sırasında girişi engelleyerek zorluk çıkartmaktadır.

Basit bir ameliyat ile bu uzamış ya da sarkmış dudaklar kısaltılabilir ve yeniden şekil verilebilir. Bununla birlikte gevşeyen dudaklar ise dolgunlaştırılabilir. Ameliyat sonrası kişiler rahatlıkla rutin hayatına dönebilirler. Ama iyileşme süresi içinde 4-5 hafta kadar cinsel ilişkide bulunmamak önemlidir.

 

Klitoris Üzeri Katlanan Bölgeyi Düzeltme

Klitoris kadınlarda cinsel haz ve orgazm açısından önemli bir noktadır. Klitorisin üst kısmındaki fazla deri katmanları hem görüntü rahatsız edicidir, hem de cinselliği olumsuz yönde etkileyebilir.  İç dudaklar kısaltıldıktan sonra klitoris tümseğine müdahale yapılmazsa o noktadaki çıkıntılı görüntü daha da belirginleşir. Bu durum da kişiler açısından memnuniyetsizliklere yol açmaktadır.

 

Ameliyatla Vajina Daraltma

Vajinanın oldukça geniş olması cinsel açıdan çok büyük bir problemdir. Vajina ile erkeklerin organı arasındaki uyumsuzluk, orgazm konusunda sorundur. Vajina daraltma ameliyatlarıyla bu sorunun giderilmesi amaçlanır.

Bazı kadınlarda vajina boyutları yapısal olarak çok büyük olabilir. Bunun yanında, yapılan normal doğumlar, doğum yırtığı, doğum sayısı, ilk doğumda yapılan kesiğin düzgün dikilmemesi,  iri bebek doğurma vajinayı bollaştırır. Vajina estetiği ameliyatı 1 saat sürer ve lokal yada genel anestezi ile yapılmaktadır.

 

Genital bölge beyazlatma

Vulvar ve anal bölgeye sürülen kimyasallar pek çok cilt sorununa neden olmaktadır.  En kalıcı ve gelişmiş yolu lazer uygulamalarıdır. Genital bölgedeki cilt rengini açmak ve güzel sonuçlar elde etmek için CO2 lazerle ağartma uygulaması yapılmaktadır.

 

Kızlık Zarı Dikilmesi

Toplumsal veya ailevi nedenlerle kişiler tarafından sıkça talep edilen kızlık zarı onarımı da genital estetik müdahaleler arasında bulunmaktadır.. Flep yöntemi ile kalıcı olarak kızlık zarı onarımı yapılmaktadır.

 

Genital Estetik Orgazmı Etkiler Mi?

Genital estetik kadınların hayatını önemli ölçüde değiştirerek, kendilerini daha mutlu hissetmelerini ve daha öz güvenli olmalarını sağlamaktadır. Vajina estetiği ameliyatı yaptıran kişiler spor kıyafetleri, tayt, mayo, bikini ve külot gibi dar kıyafetleri giydikleri zaman daha iyi taşırlar.

Bunun yanında cinsel ilişkide ağrı yaşamamak, zorluk çekmemek ve daha fazla zevk almak da genital estetik ameliyatının sonuçlarındandır.

Diğer Vücut Estetikleri

Bize Ulaşın

  • Cumhuriyet Mah. FSM Bulvarı Yağmur Sk. Cadde224 Sitesi No:14 B Blok Kat:6 Daire:11 Nilüfer/Bursa
  • +90 532 659 34 43
  • drersinaltun@gmail.com
Hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.