Penis Protez Ameliyatı

img

Penis Protez Ameliyatı

Günümüzde bazı erkekler cinsel yaşamlarında bir çok problemle karşı karşıya kalmaktadır. Tüm bu problemlerden hem erkeğin hem de partnerinin sorunu olarak değerlendirilen penis sertleşmesinden bahsedilebilir. Çağımızda gelişen teknoloji ile erkeklerin cinsel sorunu cerrahi işlemlerle çözülebilir. Cerrahi müdahaleye ihtiyaç duyan birçok erkek grubu vardır. Bazı erkekler ameliyat öncesi hap ve bitkisel ürünler alabilirler. Şeker hastalıkları, kalp hastalıkları ve damar gibi sağlık problemleri olan erkeklere penis protez ameliyatı önerilir.

Penis Protezi Uygulaması

Bazı nörolojik sorunlara bağlı olarak erkeklerin sertleşme sorunu yaşamaları mümkündür. Orta ve ileri yaş gruplarında penis erektil disfonksiyon oldukça sık rastlanmakla birlikte travma ve doğal sorunları olan kişilerde de sıkça görülebilmektedir. Penis erektil disfonksiyon yaşayan ve ameliyatsız çözüm arayan erkekler içinde aşağıda belirtildiği gibi birkaç farklı yol vardır. Bunları aşağıdaki yöntemlerle giderilmektedir.

  • Ağız yoluyla alınan ilaçlar: Cinsel ilişkiden önce alınan ilaçlar penisin sertleşmesine yardım eder. Bu ilaçlar kesinlikle hekim kontrolünde kullanılmalıdır. Kalp ameliyatı geçiren kişilerde hekim tavsiyesi ile kullanılması gereken bu ilaçları kullanabilirler.
  • Penis ilacı uygulaması: Ağız yoluyla ilaç alamayan birçok kişi vardır. Bu yöntem ağızdan ilaç kullanamayan erkeklerde kullanılabilir. Jel yapısındaki bu ilaç penisin ucundan idrar kanalına sıkılarak sertleşme sağlanır.
  • Penise şok dalgası tekniği: Damar oluşumunu sağlayan şok dalgası tekniği uzun yıllardır kullanılmaktadır. Haftada birkaç kez veya her gün uygulamak mümkündür.
  • Penise vakum cihazı uygulamak: Vakum cihazı, cinsel ilişkiden önce penise takılır ve basınç uygulanarak penis sertleşir. Bu yöntem 30 dakika süre içinde sertleşme problemini ortadan kaldırır. Bu işlemde penisin alt kısmına takılan lastik bant 30 dakika içerisinde çıkarılmalıdır.

Bu ve bunun gibi yöntemler kullanılmaktadır ancak en rahat, en popüler olan ve sık başvurulan yöntem penis protez ameliyatıdır.

Penis Protezi Uygulaması

Penis Protez Uygulaması, ameliyatsız tedaviler dışında diğer tedavi türlerine göre daha verimli bir uygulamadır. Penis koyulan penis protezi cinsel ilişki öncesinde şişirilir ve cinsel ilişki için yeterli sertlik sağlar. Geri dönüşü olmayan bir işlem olduğundan ve son yöntem olarak kullanılabilir. Ameliyat öncesi alınan önlemler sayesinde mikrop kapma riski çok düşüktür. Penis protezi uygulaması kişilerde %95 olumlu kabul edilir. Penis protezi ile ameliyat sonrası cinsel yaşamınıza devam edebilirsiniz. Penis protezi ameliyatından sonra protezi şişirirseniz penis kalıcı olarak sert kalacaktır.

Penis Protezi Ameliyatı Hakkında Merak Edilenler?

Penis protez ameliyatı için uygun aday olup olmadığınızı doktorunuzun kontrolünden sonra anlayabilirsiniz. Kalp hastalıkları, tansiyon, şeker ve damar tıkanıklığınız varsa yeni bu işlemi tercih edebilirsiniz sizin için mutluluk verici sonuçlar elde etmeniz mümkündür. Ameliyat öncesinde alkol ve sigara kullanımı durdurmanız iyileşme sürenizi hızlandıracaktır. Herhangi bir yan etkisi olmayan ağrısız bir işlemdir. Ameliyattan yaklaşık 20 gün kadar cinsel ilişkide bulunmak tavsiye edilmemektedir.

Diğer Vücut Estetikleri

Bize Ulaşın

  • Cumhuriyet Mah. FSM Bulvarı Yağmur Sk. Cadde224 Sitesi No:14 B Blok Kat:6 Daire:11 Nilüfer/Bursa
  • +90 532 659 34 43
  • drersinaltun@gmail.com
Hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.