Mini Karın Germe

img

Mini Karın Germe

Mini Karın Germe ameliyatı, karnın göbek deliği altındaki kısmı deri ve kas dokusunun kurtarılmasıdır. Bu ameliyatla göbek deliğinin altında oluşan fazla yağ ortadan kaldırılır ve karın kaslarının sarkması sıkılaştırılır. Mini Karın Germe Ameliyatını Tam Karın Germe Ameliyatından farklı olmasını sağlayan şey bu işlemde göbek deliğinin kesilmemesidir.

Karın Germe Ameliyatının tipi kişinin dikkatli gözlemi ile belirlenir. Üst karın bölgesinde yeterli cilt dokusu olan kişilerde daha sık tercih edilen Tam Karın Germe Ameliyatıdır. Ancak sarkma sadece göbek deliğinin altında ise Mini Karın Germe Ameliyatı daha doğru olacaktır. Tam Karın Germe Ameliyatına benzer şekilde bu ameliyatta da sıklıkla liposuction ile birleştirilir ve bu sayede gerilmeyecek üst karın ve bel çevresinin alt kısım ile uyumlu hale gelmesini sağlar.

Mini Karın Germe Ameliyatında kesikler iç çamaşırında kalacak şekilde ayarlanır; çizimler ameliyat öncesi dönemde kişiye gösterilir.

Ameliyat Sırasında

Mini Karın Germe Ameliyatında kişiden ameliyattan 7 saat önce yiyecek ve içecek tüketmemesi istenir. Bu sürenin ardından hastaneye yatırılan kişiler odalarına alınır; ve son kez anestezi uzmanı ve doktor tarafından değerlendiriliyor. Ameliyat sırasında öncelikle fotoğraflar çekilir ve ameliyat planları yapılır. Anestezi uygulamasının ardından tansiyonu ve stresi azalmış kişiler ameliyata alınır. Ameliyat genel anestezi ile yapılır ve ameliyat 3 saat sürer.

Ameliyat Sonrası

Operasyondan sonra iyileştiğinizde karnınızda bir korse olacaktır. Güvenlik sebebiyle, Mini Karın Germe Ameliyatı geçiren kişilerde sıklıkla dren kullanılır; ve yaklaşık 2.  gün sonra alınır.

Karın Germe Ameliyatı yaptırmak konusunda kararsızlık yaşayan kişilerin en büyük nedeni ağrı yaşama korkusudur. Sanılanın aksine bu ameliyat şiddetli ağrı yaşayacağınız bir ameliyat değildir. Ayrıca ameliyat sonrası tavsiye edilecek ağrı kesiciler şikayetlerinizi büyük ölçüde giderecektir. Operasyondan bir gece sonra hastanede kalan kişiler ertesi gün taburcu edilir. 4 gün sonra banyo yapılabilir ve 7 gün itibariyle rutin hayatına dönebilir.

Dikişler Ve Drenler Ne Zaman Alınır?

Karın germe ameliyatından sonra birkaç gün ağrı kesicilerle kontrol edilebilen şişlik ve ağrı olabilir. Ameliyattan 1-3 gün sonra drenler alınır ve ardından 1-3 hafta sonra dikişler alınır.

İyileşme Süresi

Yapılan kesik ilk 3-6 ay gözle görünebilir, ancak bu doğaldır çünkü iyileşme süresi ve solması 9 ay ila 1 yıl sürer. Bikini giyerken bile yara izi fark edilmeyecektir. Mini karın germe ameliyatları, zayıf karın kasları veya sarkmış deriye sahip olan kişiler için mükemmel sonuçlar yaratır. Çoğu kişi sonucu düzenli egzersiz ve dengeli bir beslenme ile koruyabilir.

Karın Germe İşleminin Uzun Vadeli Etkileri Nelerdir?

Karın germe ameliyatı uzun süreli etkileri, formda bir vücut ve sağlıklı , kendine güvenen bireylerdir. Karın germe, karın duvarını sıkılaştırırken aynı zamanda karın görüntüsünü iyileştirmede etkilidir.

Diğer Vücut Estetikleri

Bize Ulaşın

  • Cumhuriyet Mah. FSM Bulvarı Yağmur Sk. Cadde224 Sitesi No:14 B Blok Kat:6 Daire:11 Nilüfer/Bursa
  • +90 532 659 34 43
  • drersinaltun@gmail.com
Hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.