Liposakşın

img

Liposakşın

Liposuction (Liposakşın Yağ Alma) düzenli bir şekilde spor yapmak bazı kişilerin kilo vermesi için mümkün olmayabilir, birçok insanın ortak problemidir. Liposuction ameliyatı kalın ve anormal yerleşen yağ birikintilerinin tedavisi için geliştirilmiş bir yöntemdir.  Zamanla uygulama alanı artmış ve belirli yöntemler dahilinde kilo verme ve vücut şekillendirme amacıyla kullanılmaktadır.

 

Liposuction'ın Amacı Ne Olmalı?

Liposuction ameliyatı kişinin zayıflaması için yapılan bir ameliyat değildir. Bu işlem, bölgesel spor ve diyette eritilmeyen fazlalıkların alınması ve şekillendirilmesi işlemidir. Liposuction için hasta fazla kilosu olmayan ve cilt yapısı elastik olan kişiler tarafından kullanılabilir. Bunun yanı sıra kilolu kişilere kilo verdirmek değil, vücudun daha güzel bir görünüme kavuşturmak içindir.

 

Liposuction Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Ameliyat çoğunlukla genel anestezi ile yapılır. İşlemin uygulanacağı bölge küçükse çapta lokal anestezi ile yapılmaktadır. Yeniden şekil verilen vücut özel bir sıvı ile şişirilir.  Hücrelerinin şişirilmesi ve parçalanması için hazır hale getirilmesi ile yağ hücreleri kanüller yardımı ile emilir.

 

Liposuction İçin Hangi Anestezi Uygulanmaktadır?

Uygulama alanı az ise lokal anestezi ve ayrıca hafif yatıştırıcılar ile yapılmaktadır. Uygulama alanı çok büyük ise yani birden fazla alanda uygulanacaksa genel anestezi yapılmalıdır.

 

Liposuction İçin Uygun Hastalar

 • Liposuction (Liposakşın Yağ Alma) Sıkı, elastik bir vücuda ve kas yapısına sahip ideal kilosunun% 30'u içinde olan yer alan yetişkinler.
 • Tehlike arz eden bir hastalığı bulunmayan sağlıklı bireyler
 • Sigara ve alkol kullanmayanlar
 • Vücuda şekil vermek için olumlu bir bakış açısı ve kesin hedefleri olan kişiler

 

Liposuction Sonrası Asıl Sonucu Ne Zaman Alırım?

Ameliyat sonrası 3. ayın sonunda istenilen vücut şekline kavuşulur.

 

Liposuction Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

Ameliyat sonrası kişinin hastanede kalması gerekmemektedir birkaç saat sonra taburcu edilir. Bununla birlikte, birçok prosedür söz konusu olduğunda, hastanede bir gün takip edilmesi önerilmektedir.

 

Liposuction Sonrası Günlük Yaşama Ne Zaman Dönebilirim?

Liposuction (Liposakşın Yağ Alma) ameliyatı sonrasında hasta 3-7 gün sonra yaşantısına kaldığı dönebilir. Ameliyattan sonraki ilk hafta yağların emildiği bölgelerde ödem görülebilmektedir. Bu ödemin birkaç gün sonra geçmektedir. Uygulamaya bağlı olarak hastaya 6 hafta boyunca özel korse veya bandaj giymesi önerilir. Sigara, ameliyat sonrası iyileşme evresini olumsuz etkiler.

 

Liposuction Öncesi Nelere Dikkat Edilmelidir?

 • Laboratuvar testi ve doktor değerlendirmesi alınmalı
 • Doktorunuzun tavsiye ettiği ilaçları alın ve kullanımına özen gösterin
 • Sigara ve alkol tüketimi bırakılmalıdır.
 • Kanamayı artırabileceğinden dolayı aspirin, omega ve yağ asitleri, yeşil çay, E vitamini ve bitkisel takviyeleri kullanmaktan kaçının.

Diğer Vücut Estetikleri

Bize Ulaşın

 • Cumhuriyet Mah. FSM Bulvarı Yağmur Sk. Cadde224 Sitesi No:14 B Blok Kat:6 Daire:11 Nilüfer/Bursa
 • +90 532 659 34 43
 • drersinaltun@gmail.com
Hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.