Sakal Ekimi

img

Sakal Ekimi

Sakal bölgesinde zamanla veya başka bir sebeplerden dolayı dökülmeler ve seyrelmeler meydana gelebilir. Sakalın fark edilmeyen alanlarından alınan kıl kökleri dökülmenin oluştuğu bölgelere ekilir. Sakal yoğunluğu kişiden kişiye fark gösterir. Bazen bazı bölgeler oldukça yoğunken, bazı bölgelerde kıl olmayışı göze çarpmaktadır. Sakal ekimi ile yoğunluğu az olan bölgelerde ekim yapılmaktadır.

En kalıcı sonuçlar için doğru merkez seçilmelidir. Merkezimiz Türkiye'nin başta gelen kurumlarından biri olup, estetik kaygılarınızı sonlandırabileceksiniz.

Cerrahi bir işlem olan sakal ekimi, uzman eller tarafından yapıldığında en iyi sonuçları verir. Bu nedenle ameliyattan önce mutlaka doktorunuzdan bilgi alın. En kalıcı sonuçlara ulaşmak ve kaliteli hizmetten yararlanmak için gözünüzü kırpmadan ile merkezimizi tercih edebilirsiniz.

 

Sakal Ekimi Nedir?

Erkeklerin yüzlerinde önemli bir karakteristik özellik barındıran sakallar bazen istenilen uzunlukta değildir. Bazen de istenilen sıklığa sahip olmasına rağmen dağınıktır. Bu sebeple insanların görünümü bu durumdan olumsuz etkileniyor.

Sakal ekimi işleminde erkeklerin sakalının yoğun olduğu bölgelerinden alınan kıllar seyrek alanlara ekilir. Ameliyat sırasında kişilerin saç kökleri kullanıldığı için sonuç oldukça doğal görünmektedir.

Genellikle elmacık kemiği üzerinde bulunan saç kökleri kullanılmaktadır. Bu bölgedeki saç kökleri zaten kişileri rahatsız ediyor ve kötü görünüyor. Bu sebeple seyrek bölgelerde ki önemsiz kıllar toplanır ve ekilme işlemi yapılır.

 

Sakal Ekimi Öncesi

Erkek yüzünde sakal seyrekliği bulunabilir ve yüzdeki yara veya deforme alanlardan dolayı sakal çıkmayabilir. Bu tür problemler sakal ekimi uygulamasına sebep olabilir. Sakal ekimi,  22-24 yaş aralığında başlar.

Sakal ekimi ve saç ekimi birbirinden oldukça farklı işlemlerdir; çünkü kişiden kişiye yoğunluğa göre sakal farklılık göstermektedir. Seyrelme varsa alanda ki sakalın yoğunluğu planlanır ve çevresindeki saç kökleriyle uyumlu hale getirilir. Kişi tamamen sakalsız ise istenilen yoğunluğa göre 1000 ile 3000 kıl kökü ekimi arasında değişmektedir.

 

Sakal Ekimi Sonrası

Sakal ekimi yaptırmak isteyen erkeklerin yaş aralığı oldukça farklıdır. Lokal anestezi yapılan bölgeye sakal ekimi uygulanır. Böylelikle tedavi gören erkek ekim esnasında ağrı hissetmez. Ülkemizde bir çok erkeğin sakal ekimindeki hedefi, sakal bırakmayan erkekler üzerindeki toplumsal baskı ve kadınlardan daha fazla ilgi gören sakallı erkek trendi olmasıdır.

 Yüz kılı ekimi yöntemi saçın fazla yoğun olan bölgesinden seyrek olan bölgesine kıl kökü taşınmasıdır.  Çünkü saç ekimi sakaldan çok saça benzer. Bu yeni sakallar zaman içinde kalın ve sert saç yapısını alır. Tabi ki düzenli ve titiz bir tıraş, sakal ekimi sonrası kökleri güçlendirir ve tüy şeklinde sertleşme sağlar.

 

Sakal Ekimi İçin Uygun Adaylar Kimlerdir?

Günümüzde yüz kılı ekimi daha popüler bir yöntemdir. Sakal ekimi, sakallarının görünümünü iyileştirmek isteyen her erkek için ideal bir seçenek olabilir. Yanak ve bıyık  bölgelerindeki ekim işlemi, erkeklerin seyrek olan bölgelerinde ki kalıcı kıl uzamasını sağlayabilir.

Diğer Saç Ekimi Hizmetleri

Bize Ulaşın

  • Cumhuriyet Mah. FSM Bulvarı Yağmur Sk. Cadde224 Sitesi No:14 B Blok Kat:6 Daire:11 Nilüfer/Bursa
  • +90 532 659 34 43
  • drersinaltun@gmail.com
Hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.