Kaş Ekimi

img

Kaş Ekimi

Kaş ekimi, doner bölgeden saç köklerini alarak kaşlarınızın şeklini ve sayısını artıran nakil işlemidir. Bu yöntem oldukça doğal görünümlü ve uzun ömürlüdür. Zaman içinde değişen isteklerinize bağlı olarak, kaş ekimi tekrarlanabilir. Alanında uzman bir doktor tarafından yapıldığında, kaş ekimi erkekler ve kadınlar için inanılmaz bir ameliyattır.

 

Kaş Ekiminin Avantajları:

  • Ameliyat, yüzünüz için özel olarak seçilmiş güzel bir kaş şeklinde kaşlar sunar. 
  • Asimetrik bozuklukları düzeltebilir. 
  • Kaşlar kendi saç köklerinizden oluşturulduğundan, sonuçlar daha doğal görünümlü olabilir.
  • Saç kökleri sağlıklı olduğu sürece uzun ömürlü bir çözümdür.
  • Kişiye özgüven aşılar.

 

Kaş Ekimi Sırasında Ne Olur?

Ameliyat yaklaşık 3-4 saat sürer. Kaş bölgesinde ve kıl kökü alınan bölgede size genel ve ya lokal anestezi uygulanacaktır, bu yüzden ağrı çok azdır. Yalnızca bir kaş kılı tekniği vardır.  Atılan kesikler daireseldir ve kısa saç kesimi ile bile iyi gizlenmiştir.

Doktor, kafa derinizin arkasından bir saç bölgesini çıkarmak için yatay bir kesik atar. Bu kesik dikilir ve iz kalmaz.  Bir kaş ekimi ameliyatı kaş başına 50-350 kıl yerleştirmeyi içerir. Tam sayı, var olan saç miktarına ve istediğiniz kaş yapısına göre belirlenmektedir.  Her bir saç, doğal kaş yapınızı taklit ederek özenle dikilir. 

 

Kaş Ekiminin İyileşmesi Ne Kadar Sürer?

Ameliyat ardından bir ila iki gün sonra rutine geri dönebilirsiniz. Ameliyattan sonra birkaç gün kafa deriniz hassasiyet kazanacaktır ve doktorunuz bu süre zarfında size bir bandaj taktırabilir. Ayrıca meydana gelecek şişlik ve morluk için reçete ile ilaç yazdırabilirsiniz. Doktorunuzun tavsiyelerine uymalısınız.

 

Kaş Ekimi Sonuçları Ne Kadar Sürede Gözlemlenir?

Doktorlar, herhangi bir saç ekimi ameliyatından sonraki ilk birkaç ayda ekilen saçların dökülmesinin yaygın olduğunu söylüyor. Bu dökülme kişiler için korku yaratabilir, ancak bu sürecin iyileştiğini ve kaşların kalıcı olduğunu göstermektedir. Yaklaşık 6 ay sonra, kaşlarınız orantılı şekilde saçla dolmuş olacaktır.  Olumlu sonuçlar genellikle ameliyattan bir yıl sonra gözlemlenir. Daha net sonuçlar için fotoğraftan önceki ve sonraki halinizi kontrol etmelisiniz.

 

Kaş Ekimi Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

Kaş ekimi ameliyatı sırasında saç kökleri sağlıklı ve kaşa uygun olması koşuluyla sonuçlar kalıcı olmalıdır. Bununla yanında, yeni saçlarınızı korumanız gerekecek çünkü saç kökünüzdeki saçla aynı oranda uzamaktadır. Doğal kaş kılından daha hızlı ve daha uzun sonuçlar elde edebilirsiniz. Bazı kişiler yeni çıkan kaş kıllarının düz bir şekilde uzanmasını sağlamak için bir kaş jeli kullanır.

 

Kaş Ekimi Güvenli Midir?

Kaş ekimi epey güvenli ve düşük riskli bir ameliyat olarak kabul edilir. Küçük belirtiler arasında şişlik, kabuklanma ve iyileşirken biraz kaşıntı olabilir. Kıl kökü alınan bölgede küçük yara izlerine sahip olmanız da mümkündür, ancak zaman içinde geçmektedir.

Diğer Saç Ekimi Hizmetleri

Bize Ulaşın

  • Cumhuriyet Mah. FSM Bulvarı Yağmur Sk. Cadde224 Sitesi No:14 B Blok Kat:6 Daire:11 Nilüfer/Bursa
  • +90 532 659 34 43
  • drersinaltun@gmail.com
Hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.