Fue Saç Ekimi

img

Fue Saç Ekimi

Fue saç ekimi, lokal anestezi yapılarak kel bölge de ki kanallara saçları ekme yöntemiyle uygulanır. Çok yeni bir teknoloji olmasına rağmen günümüzde sıkça tercih edilen bir yöntemdir.  FUE yöntemi ile, 2 ila 3 saç içeren üniteler, çok küçük bıçakların ince iğnelerle yoğun bölgeden alınması işlemidir. Saç kökleri istenen bölgelere nakledilmektedir. Kişinin ne kadar kıl köküne ihtiyacı olacağı ameliyat öncesi muayene sırasında doktor tarafından belirlenir.

 

Fue Yöntemi İle Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Sürecin ilk adımı ameliyata hazırlıktır. Kişiyi ameliyata hazırlamak yaklaşık bir saat sürer. Kişinin fotoğrafları çekilir ve hedeflenen bölge belirlenir. Saç ekilecek bölge lokal anestezi ile uyuşturulur. Bu bölgeden saç kökleri alınır ve ortalama üç saat sürer. Çıkarılan kökler +4 veya +10 derecelik özel bir karışıma batırılır. Hedeflenen ekim yeri uyuşturularak saç köklerinin ekileceği kanallar özel bıçaklar ile kesikler açılır. Açık kanallar saç kökleri ile doldurulur ve bu işlem 3 saat sürer. Ameliyatın tamamı yaklaşık 6-9 saat sürer.

 

Fue Yöntemi İle Saç Ekiminden Sonra İz Kalır mı?

Bu işlemden sonra işlem yapılan alanda oldukça küçük izler ve kel lekeler oluşabilir. Ekilen kıllar uzadığında bu lekeler gözle görünmeyecektir. İzlerin görünmemesi bu ameliyatı oldukça cazip bir hale getirmektedir.

 

Fue Yöntemi İle Saç Ekimi Sonrası Hasta Nelerden Kaçınmalıdır?

Kişi işlem sonrası 7-10 gün saç ekilen bölgeyi korumalıdır. Ameliyat sonrası takılan bandaj, birinci veya ikinci gün içinde çıkarılacaktır. Saçlar her gün olarak yıkanmalıdır ve doktorunuz size yıkama yöntemi hakkında bilgi verecektir. Yedinci günün sonunda kabuklar kafa derinizden alınacaktır. Bu işlemden daha olumlu sonuç almak için yüzmekten ve bronzlaşmadan uzak durmak gerekmektedir.

 

Fue Yöntemi İle Saç Ekimi Ağrıya Neden Olur mu?

Ameliyattan sonra saç ekilen bölge bir bandajla sarılır. Bu bandaj birkaç gün içinde alınacaktır. Muhtemel hafif ağrılar için ağrı kesiciler ve antibiyotikler ameliyattan sonra reçeteye yazılmaktadır.

 

Ameliyat Sonrası Saç Uzaması Ne Kadar Sürer?

FUE saç ekimi işleminden sonra ekilen saç kökleri ameliyattan bir hafta sonra güçlenmeye başlamaktadır. Bu bir hafta boyunca kişi kabuklanmaları temizlemek için başını titizce yıkamalıdır. Ekilen saçlar iki veya üç hafta uzar ve ardından dökülür. Bir hafta sonra saçlar yeniden uzamaya başlar. Ön kısımdaki saçlar 6 veya 8 ayda, üst bölgedeki saçlar ise yaklaşık 8 veya 12 ayda çıkacaktır.

 

Fue Yöntemi İle Saç Ekimi Öncesinde Kişi Nelerden Kaçınmalıdır?

Saç ekimi bir iyileşme süresi gerektirir bu sebeple; ameliyat öncesinden yedi veya on gün izne çıkmalısınız. İşlem öncesinde kan sulandırıcı ilaçlar (aspirin), ağrı kesiciler, vitaminler alınmamalıdır. FUE saç ekimi işleminden üç gün önce de alkol tüketmemelisiniz. Sigara kullanmayan kişilerde iyileşme süreci daha hızlıdır.

Diğer Saç Ekimi Hizmetleri

Bize Ulaşın

  • Cumhuriyet Mah. FSM Bulvarı Yağmur Sk. Cadde224 Sitesi No:14 B Blok Kat:6 Daire:11 Nilüfer/Bursa
  • +90 532 659 34 43
  • drersinaltun@gmail.com
Hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.