Bıyık Ekimi

img

Bıyık Ekimi

Bir erkeğin dış görüntüsü için bıyık, yüzün ilgi çekiciliğini arttıran, erkeksiliği belirginleştiren ve ayrıca çene veya yanakların beğenilmeyen bölgelerini kapattığı için önemlidir. Ne yazık ki yara izi, kalıtsal yatkınlık veya hormonal problemler nedeniyle yüz kılları yetersiz veya bazı bölgelerde hiç sakal olmayabilir. Bıyık ekimi sayesinde dökülen bıyıkları zamanla tekrar geri kazanmak mümkündür.

 

Bıyık Ekimi Ameliyatı

Bıyık erkeksi görünümü arttırır. Yüz kıllarının dökülmesi özgüven eksikliğine ve dolayısıyla sosyal hayatta problemlere neden olabilir. Ancak artık gelişen teknoloji ile kıl açısından zengin bir bölgeden kıl köklerinin alınarak bıyık bölgesine ekilmesine imkan sağlayan teknikler bulundu. Bu teknik, size kalıcı görünümü sağlar. Bıyık ekimi işlemi, doku sayısına bağlı olarak yaklaşık 2 ile 3 saat arasında lokal anestezi ile yapılmaktadır.

 

Bıyık Kaybının Sebepleri

Birçok farklı neden bıyıkların yapısını etkiler ve dökülmelerine neden olur. Öncelikle bıyık dökülmesinin altında yatan sebebi anlamak için uzman bir cerraha danışmalısınız. Dökülen kıllar kalıcı ise bıyık sıkılaştırma, sağlıklı ve güzel bir görünüm kazanmanın en etkili çözümü olan bıyık ekimi işlemi yapılabilir. Ana sebepler şu şekilde sıralanabilir:

  •  Testosteron hormonu eksikliği veya bu hormonun aktivite bozukluğu,
  • Travmalar; Yüz bölgesinde yara ve yıpranmalar,
  • Çeşitli ten hastalıkları,
  • Genetik bozukluklar.

 

Bıyık Ekimi İşleminin Başlatılması

İlk aşama bıyık için alınacak kök sayısına karar verilmesidir. Sayının netleştirilmesinin ardından bıyıkların yüz hatları çizilir ve bıyık ekimi için belirlenen teknikle işleme başlanır.

 

Bıyık Ekim Yöntemleri

Bıyık ekiminin tarihi oldukça eskilere dayanmaktadır. Geçmişten günümüze gelişen teknikler ve sağlık hizmetlerine bağlı olarak bıyık ekiminde birçok rahatlık ve gelişme bulunmaktadır. Bıyık ekiminde en popüler yöntem FUE ekimidir.

 

Bıyık Ekimi Aşaması

Ekim yapılacak alana lokal anestezi uygulanır. Anestezi uygulanan alana ekime başlanır. Üst dudak ve bıyık bölgesinin hassasiyetinin çok olması sebebiyle ekim işleminden sonraki ilk üç gün fazla konuşulmaması gerekir. Ayrıca dinlenmeye ihtiyacı olan kişinin iyileşme sürecini kolaylaştırır. Ağrı oldukça azdır ve doktorun önerdiği ilaçlar ile minimuma indirilir.

 

Bıyık Ekimi İşlemi Ne Kadar Sürer?

İlk ​​aşamasında ekilecek kök sayısına bağlı olarak işlem tek seansta bitirilir. Nakil işleminin başlamasının ardından iki hafta sonra sonuç alınır. İkinci haftanın sonunda ekilen kökler dökülmeye başlar. Bu dökülme, bıyığın çıkacağı köklerin ilk işleminin başarılı olduğunun anlamına gelir. 8-10 hafta sonra saç köklerinin eklenmesi ile prosedür tamamlanır.

 

Ekim Sonrasında Bıyık Ne Zaman Büyümeye Başlar?

Bıyık ekimi Sonuçları ilk 6 ay içinde gözlemlenmeye başlar. 13 ila 15 ay sonra bıyığınız istenildiği gibi uzar ve kişileri memnun eden sonuçlar gözlemlenir. Bıyık ekiminde en önemli noktalardan biri kıl köklerinin yönüdür. Bıyığın kendine özel büyüme yönü ve hızı vardır. Bu noktada deneyimli bir cerrah ile çalışmak size daha olumlu sonuçlar verecektir.

Diğer Saç Ekimi Hizmetleri

Bize Ulaşın

  • Cumhuriyet Mah. FSM Bulvarı Yağmur Sk. Cadde224 Sitesi No:14 B Blok Kat:6 Daire:11 Nilüfer/Bursa
  • +90 532 659 34 43
  • drersinaltun@gmail.com
Hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.