Meme Ucu Estetiği

img

Meme Ucu Estetiği

Meme ucu problemi üç grupta incelenebilir: çökmüş meme ucu, büyük meme ucu ve büyük areola (meme ucu etrafındaki büyük kahverengi yuvarlak alan). Bu problemlerin birçoğu estetik sorundur. Ayrıca çökmüş meme başı fonksiyon bozukluğuna yol açtığı da bilinmektedir. Meme problemleri genellikle genetik özelliklere dayanır. Meme başı sorunları meme ucu estetiği ameliyatı ile giderilebilir. Meme ucu estetiği işlemleri kolay, minimum ağrı ve kısa iyileşme süreçleridir.

 

Çöken Meme Ucu Ameliyatı

Areola Problemleri

Bu sorun, meme başı biraz veya bir bütün olarak içe doğru büyüdüğünde ortaya çıkar. Bu durum genellikle ergenlik çağından sonra belirginleşir. Meme ucunun içe dönük büyümesi özellikle emzirme zamanlarında hijyenik problemlerine neden olabilmektedir. problem süt kanallarındaki gelişim eksikliğinden kaynaklanıyorsa cerrahi müdahale görüntüyü düzeltebilir ancak süt sağma özelliği geri kazanılamaz.

Lokal anestezi altında ortalama bir saat süren bir ameliyattır. Operasyon esnasında meme başını içe doğru çeken süt kanalları kesilerek meme başının altına uzun ömürlü veya geçici bir dolgu yerleştirilir. Meme başı çökertme işlemi sırasında süt kanalları kesildiği için ileride emzirmek mümkün değildir. Bu sebeple ameliyat öncesi kişinin bu konuda kesin bir karar vermesi çok önemlidir. Ameliyat risksiz bir işlemdir; kişi bir veya iki gün içinde rahatlıkla rutin yaşamına dönebilir.

 

Meme Ucu Büyüklüğü

Meme başı, problemleri meme başının büyüklüğü ve içine çökmesi olarak görülür. Hareket bozukluğuna neden olmayan bir problemdir. Yalnızca görsel kaygıların giderilmesi için yapılan bir ameliyattır. Kıyafetin altında oldukça belirgin olan meme ucu, utangaçlık ve sosyal ortamlara rahat bir şekilde girememe gibi psikolojik sorunlara yol açmaktadır. Lokal anestezi ile basit bir işlemde süt kanallarına dokunulmadığı için emzirme kaybı olmaz. Doğal bir görünüm ve emzirme kaybı yaşamadan meme ucu estetiği ameliyatı yaptırabilirsiniz.

 

Meme Ucu Estetiği ve Areola İşlemi

Meme ucu etrafındaki yuvarlak kahverengi alana areola adı verilir. Olması gereken areola bölgesi ortalama 6 cm çapında yuvarlak bir bölgedir. Çapları 12-15 cm'ye ulaşan areolalı kişiler vardır. Lokal anestezi uygulanarak yapılan operasyonda kesikler açılır ve fazla deri çıkarılır ve tekrar kesik dikilir. İlk zamanlarda yuvarlak şeklinde çok küçük bir iz kalabilir. Ancak zaman içinde bu iz kaybolacaktır. Kişi birkaç gün sonra günlük yaşamına rahatlıkla devam edebilir.

 

Kimler Meme Ucu Estetiği Yaptırabilir?

Ergenlik ve yetişkinlik çağını tamamlamış, meme ucundan muzdarip olan her kişi bu meme ucu estetiği ameliyatı yaptırabilir. Ayrıca meme ucunda meydana gelen bazı rahatsızlıklar da bu işlemi gerekli kılmaktadır.

  • İleri seviye de ki meme sarmasına sahip olmak
  • Göğüs kanseri olmak
  • Yanma ya da travma sonucunda oluşmuş deformelere sahip olmak

Bu ve bunun gibi çeşitli problemlerle birlikte estetik açıdan uzman bir doktor eşliğinde bu ameliyatı güvenle yaptırabilirsiniz.

Diğer Göğüs Estetikleri

Bize Ulaşın

  • Cumhuriyet Mah. FSM Bulvarı Yağmur Sk. Cadde224 Sitesi No:14 B Blok Kat:6 Daire:11 Nilüfer/Bursa
  • +90 532 659 34 43
  • drersinaltun@gmail.com
Hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.