Meme Küçültme

img

Meme Küçültme

Son derece büyük göğüsler kadınlarda fonksiyon ve psikoloji bakımından sıkıntılara neden olabilmektedir. Hareket kabiliyetini kısıtlamanın yanında; Duruş bozukluğu, sırt ağrıları, meme altı yaraları ve kızarıklar, kamburluk ve uzun süreli omurga bozukluğu gibi sağlık sorunlarına yol açmaktadır. Üstelik büyük göğüsler yerçekiminin etkisiyle sarkma başlamaktadır.

Meme küçültme ameliyatları estetik olduğu kadar işlevseldir. Meme küçültme ameliyatı kadının memesinin dış görünümünü düzeltmek için yapılan plastik işlemlerden biri gibi görünse de aslında memenin yeniden yapılma işlemidir. Göğüsler farklı nedenlerle büyük olabilir. Bunların başında; Genetik faktörler, hormonal değişiklikler veya bazı hastalıklar sonucunda memede büyüme meydana gelebilmektedir.

Ani kilo değişimleri, emzirme ve yer çekiminin etkisiyle sorun daha da büyümektedir. Büyük meme genç kızlarda da görülebilmektedir. Ayrıca büyük meme kıyafet seçiminde zorluk yaratır ve kadının psikolojisini bozmaktadır.

Meme küçültme ameliyatının amacı kadının hayatını kolaylaştırmaktır.  Genellikle iyi ve kalıcı sonuçlar doğurur, kişinin ruh sağlığını iyileştirir. Günümüzde ciltte çok daha az iz bırakan ve emzirmeye engel olmadan istenilen düzeyde küçültülmektedir.

 

Göğüs Küçültme Ameliyatı Öncesi

Ameliyat hazırlıkları hakkında bilmeniz gerekenler:

Ameliyattan önce bir kan testi yaptırılmalı, röntgen çekilmeli ve mamografi taraması yapılmalıdır. Tansiyon, nikotin kullanımı, ilaç alımı, şeker vb. önemli ayrıntılar bildirilmelidir. Genelde meme büyütme için ek kan alınmasına gerek yoktur. Ameliyat günü ve sonraki günlerde bir kişiye ihtiyaç duyacaksınız. İşlemden sonra 2-3 gün hastanede kalmanız gerekecektir. Başlangıçta kesik izleri olabilir ancak zaman içinde kaybolacaktır.

 

 Göğüs Küçültme Prosedürü

Meme küçültme ameliyatı genellikle göğüslerinizdeki fazla yağ, doku ve derinin ameliyatla kesilip alınma işlemidir. Memelerinizin boyutunu küçültmek için kullanılan teknik, kişisel durumunuz, meme yapınız, istenen küçültme miktarı, kişisel tercihleriniz ve cerrahın tavsiyesi ile belirlenecektir.

 

 Meme Küçültme Ameliyatı Sırasında

Göğüs küçültme ameliyatı sırasında ağrınızın az olması için ilaçlar verilir. Anestezi seçeneğini Doktorunuz sizin için en iyi şekilde belirleyecektir. Meme Kesi seçenekleri arasında, areola dairesel model, göğüs kıvrımına kadar dikey kesi ile anahtar deliği ve çapa modelleri bulunmaktadır.

Kesi yapıldıktan sonra meme başı yeniden konumlandırılır.  Meme dokusu küçültülür, kaldırılır ve bazen şekillendirilir. Kesikler, artık istenilen boyutta küçük olan memeyi yeniden şekillendirmek için bir araya getirilir. Yeni şekillendirilmiş göğüsleri oluşturmak ve desteklemek için göğüs dokusunun derinlerine yerleştirilir; dikişler, cilt yapıştırıcıları veya cerrahi bant cildi kapatır.

 

Meme Küçültme Ameliyatı Sonrası 

Meme küçültme ameliyatınız tamamlandığında kesiklere pansuman veya bandaj uygulanacaktır. Şişliği en aza indirmek ve iyileşirken göğüslere destek vermek için bandaj veya destek sütyeni giyilmelidir. Birikebilecek fazla kan veya sıvıyı boşaltmak için deri altına geçici olarak küçük bir tüp yerleştirilebilir. Ameliyatın sonuçları hemen fark edilmektedir. Sizde göğüslerinizden şikayet ediyorsanız uzun ve kalıcı bir çözüm için bu ameliyatı yaptırabilirsiniz.

Diğer Göğüs Estetikleri

Bize Ulaşın

  • Cumhuriyet Mah. FSM Bulvarı Yağmur Sk. Cadde224 Sitesi No:14 B Blok Kat:6 Daire:11 Nilüfer/Bursa
  • +90 532 659 34 43
  • drersinaltun@gmail.com
Hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.