Meme Estetiği Ameliyatları

img

Meme Estetiği Ameliyatları

Meme büyütme, meme küçültme ve meme dikleştirme ameliyatları meme estetiği ile yapılmaktadır. Meme, kadınlarda meme, süt kanalları ve yağ dokusundan oluşur. Irk, yaş ve genetik yapıya göre bireyler arasında şekil ve boyut olarak çeşitlilik gösterir. Yüzyıllardan beri kadınlığın işareti olan meme aynı zamanda cinsellikle uyarılan bir organdır. Kadının dış görünümünde oldukça önemli bir yer tutar.

Ergenlik zamanından itibaren birçok kadın zaman zaman da olsa daha güzel memelere sahip olmayı arzulamaktadır. Güzellik kaygıların yanı sıra kaza veya travma sonrası bozulma olan memelerin normal görünümüne kavuşması için Meme Estetiği Ameliyatları yapılmaktadır.

Ameliyathane ortamlarında gerekli malzemelerle yapılan estetik bir işlemdir. Kişinin isteklerine bağlı olarak farklı yöntemler kullanılır ve genel anestezi uygulanır. Ameliyatın süresi, ameliyatın yöntemine ve özelliklerine göre 2 ile 4 saat arasındadır. Yeni memelerin tam olarak şekil alması için 4 ile 6 ay gerekmektedir.

 

Meme Estetiği Ameliyatları Nelerdir?

Uzun yıllardır yapılan mamoplasti ameliyatları genel olarak 4 şekilde sıralanmaktadır. Bunlar:

 • Göğüs büyütme
 • Göğüs küçültme
 • Göğüs dikleştirme
 • Jinekomasti
 • Meme Ucu Ameliyatı

 

Göğüs Büyütme

Meme Estetiği Ameliyatları türlerinden ilki göğüs büyütmedir. Meme büyütme, genellikle hormonal bozukluk sebebiyle küçük meme yapısı, hamilelik sonrası kilo kaybına bağlı meme yapısında azalma ve estetik kaygılar ile meme büyüklüğünün değiştirilmesinin hedeflendiği durumlarda uygulanan meme büyütme ameliyatıdır.

Meme büyütme operasyonu, silikon implantlar kullanılarak istenilen boyuta ulaşmayı sağlar. İmplant silikon, meme büyütme operasyonlarında popüler olarak kullanılmaktadır. Memeye silikon protez konularak memeler istenilen forma getirilir. Öncelikle kullanılan silikonun kanserojen madde içermediği açıklığa kavuşturulmalıdır. Silikon vücutta hiçbir şekilde tepki vermez.

 

Göğüs Küçültme

Büyük memeler kadınlarda fiziksel (sırt, boyun, omuz) ağrıya neden olabilir ve estetik açıdan şikayetçi olmalarına neden olabilir. Meme küçültme işleminde ameliyatla memenin içindeki yağ tabakası  liposuction yöntemi ile çıkarılır. Bu sayede daha iyi dolguda ve vücut hatlarına uygun memeler elde edilir. Meme küçültme ameliyatı hastane ortamında uzman bir doktor tarafından yapılır. Ameliyat sırasında genel anestezi yapılır. Operasyon süresi operasyon yapılacak alana göre farklılık gösterebilir. Yaklaşık 1 saate kadar sürer.

 

Göğüs Dikleştirme

Kalıtsal nedenlerden, yaştan, cildin esneklik kaybından dolayı meme sarkmaları oluşmaktadır. Bu da göğüslerde görsel açıdan hoş olmayan bir görünüme neden olabilir. Göğüslerin daha sert ve dik bir şekle getirilmesi için meme dikleştirme estetiği yapılır.

 

Jinekomasti

Meme Estetiği Ameliyatları türlerinden başka bir diğeri ise jinekomastidir. Erkeklerde meme büyümesi problemi çeşitli nedenlerle alakalıdır. İnsanlar arasında en yaygın olarak bilinen neden meme bölgesinde yağlanmaya yol açan fazla kilo artışıdır. Ayrıca alkol tüketimine bağlı olarak göğüs bölgesi etrafında oluşan yağ dokusu, vücut geliştirmede kullanılan besin takviyeleri ve bazı ilaçların uzun süreli kullanımı gibi nedenlerden dolayı erkeklerde meme büyümesine neden olur.

 

Meme Ucu Ameliyatı

Göğüs estetiklerinin sonuncusu ise meme ucu ameliyatıdır. Bu ameliyat 3 başlık altında incelenebilir.

 1. Areola Problemleri: Meme ucunu çevreleyen kahrengi bölgeye verilen isimdir. Standartın üzerinde olan areola bölgesi basik bir operasyon ile standart boyunlara indirgenebilir.
 2. Çökmüş Meme Ucu: İçe doğru olarak büyüyen meme ucu olarak da bilinen bu problem emzirme zamanlarında hijyen sorunu doğurabilir.
 3. Meme Ucu Büyüklüğü: İsmindende anlaşılacağı gibi meme ucunun kabul edilebilir düzeyin üzerinde olması demektir. Elbiselerin altında rahatça belli olabilecek büyük meme ucu kişide psikolijik rahatsızlığa sebep olabilir.

Diğer Göğüs Estetikleri

Bize Ulaşın

 • Cumhuriyet Mah. FSM Bulvarı Yağmur Sk. Cadde224 Sitesi No:14 B Blok Kat:6 Daire:11 Nilüfer/Bursa
 • +90 532 659 34 43
 • drersinaltun@gmail.com
Hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.