Lipomatik Nedir?

img

Lipomatik Nedir?

08/03/2021 tarihinde yayınlandı

Lipomatik nedir? Sorusunun cevabı, ağrısız ve sızısız bir ameliyat olan liposakşın ile sürekli karıştırılan ama yöntem olarak farklı uygulamaların yapıldığı bir ameliyattır. Kişilerin çoğunun bir zayıflama yöntemi olarak gördükleri lipomatik, sadece problemli alanlarda düzeltmeyi sağlar.

Lipomatik fazla yağın emilmesi, yağlı dokunun alınarak düzeltilmesi, görsel açıdan şekil verilmesi manasına gelir. Lipomatik ameliyatı sırt, bel, göbek, bacak içi, basenler, çene altı gibi farklı vücut bölgelerinden vakum yardımıyla yağ alınması işlemi sonrasında, vücuda şekil verilerek sonlandırılır.

Tek başına kullanılabileceği gibi, bazı durumlarda, göğüs küçültme ve göğüs büyütme, karın germe gibi ameliyatlar sırasında da kullanılabilir. Lipomatik fazla kilo için kullanılan bir tedavi yöntemi değildir. Buna rağmen düzenli olarak spor yapmanıza, sağlıklı yiyeceklerle beslenmenize rağmen, kalıtsal olarak bölgesel yağlanma problemi yaşıyorsanız bu işlemin faydalarından yararlanabilirsiniz.

 

Kimler Lipomatik İçin Uygundur?

Diğer tüm estetik ameliyatlarda olduğu gibi lipomatik ameliyatına da başkaları istediği için değil, sadece kendiniz karar vermelisiniz. Eğer vücudunuz belirli belirli alanlarında depolanmış halde olan yağ birikimi varsa ve bu bölgesel yağları diyet ve spor ile çözümleyemiyorsanız, lipomatik ameliyatını tercih edebilirsiniz.

 

Lipomatik Fiyatları

Lipomatik fiyatları, büyük ölçüde değişkenlik gösterir. Lipomatik fiyatlarında en önemli olan konu ise, doktorun bilgisi ve hastanenin bu operasyon için ne kadar yeterli olduğudur.

 

Lipomatik Muayenesi Nasıl Yapılır?

Estetik kliniğe geldiğinizde ilk önceliğiniz ameliyatı yapacak olan doktorunuzun sizi kontrol etmesi ve ameliyat öncesi fotoğraflarınız çekilmesidir.  Kontrol esnasında doktorunuzla kullandığınız ilaçları, ilaç alerjileri gibi konuları paylaşmalısınız. Kontrol sonrası durumunuza göre ameliyat öncesi yapılması gereken tüm detaylar sizinle paylaşacaktır. İlk kontrolünüz sırasında doktorunuza kendi isteklerinizi açık bir dille belirtmeniz ameliyat sonrasında problem yaşamanızı ve ameliyattan daha olumlu sonuçlar almanızı sağlayacaktır.

Lipomatik ameliyatı kadar, işlem öncesi kişiyle yapılacak görüşme ve kontrol sonrası, hastanın doktoruna duyacağı güven de oldukça önemlidir. İşte bu yüzden cerrah ve hasta arasında karşılıklı soruların sorulmasında oldukça fayda vardır. Ayrıca doktorunuz, Lipomatik nedir? ameliyatı ile ilgili sorularınızı cevaplandırır ve kullanacağınız tekniklere değinir. Kayıt altına almak için fotoğrafınızı çeker ve ameliyatın yapılacağı bölgenin ölçüsünü alır. Cerrahınızdan oluşabilecek riskler ya da potansiyel komplikasyonlar hakkında bilgi alınıp işlem gönül rahatlığı ile gerçekleşir.

 

Lipomatik Ameliyatı Sonrası

Lipomatik işlemi sonrasında şişlik ve renk değişimlerinin tam manasıyla geçmesi birkaç haftayı bulabilir. Her geçen gün vücudunuz yeni görünümüne uyum sağlar ve git gide forma girer. Eğer kilo kontrolünüzü sağlar, dengeli beslenirseniz Lipomatik hayat boyu size fit bir yaşamın kapılarını açacaktır. Önemli olan kilonuzu sabit tutup bol spor, egzersiz gibi uygulamalarla hayat tarzınızı değiştirerek yaşamanızdır. Eve çıktıktan sonra uygulamanız gereken kurallar hakkında bilgileri doktorunuzdan klinikten ayrılmadan öğrenebilirsiniz. Bu yazımızda lipomatik nedir? sorusunun cevabını bulabilirsiniz.

Hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.