Işık Dolgusu Estetiği

img

Işık Dolgusu Estetiği

Göz altındaki torbalanma, çökme ve renk değişiklikleri birçok kişinin ortak sorunu olduğunu biliyoruz. Cilt sorunlarına karşı farklı yöntemlerde olduğu gibi göz altı bölgesi için en sık tercih edilen yöntem ışık dolgusudur. Göz çevresindeki problemlere çözüm bulmanızı sağlamaktadır. Kişi vücudunda bulunan hyaluronik asit, göz altı ışık dolgusu için kullanılan bir maddedir. Eğer sizin de göz altında bu tür şikayetleriniz varsa ışık dolgusu ve fiyatları hakkında daha derin inceleme yaptığımız yazımıza göz atabilirsiniz. Unutmayın ki erken dönemlerde yapılan göz altı ışık dolgusu 30 yaşından sonra ren değişikliği ve torba oluşumunu engelleyecektir.

 

Göz Altındaki Renk Değişikliği Ve Torbaların Tedavisi

Göz altı ışık dolgusu ile renk değişikliği ve torbalanma gibi şikayetler önlenir. Göz altındaki renk değişimi ve torbaların çözümünde kullanılan hyaluronik asit dolgusu vücudun ihtiyacıdır. Cerrahi işlem gerektirmeden kolaylıkla yapılır. Bunun için ince uçlu dolgu kanüller kullanılır. İşlemin adımları şu şekildedir;

Muayene: Uygulama öncesinde doktor kontrolü yaptırmanız gereklidir. Çünkü problemin büyüklüğü ve ten rengi belirlenmelidir.

Anestezi: Bu bilgiye karar verildikten sonra lokal anestezi ile göz çevresine uygulanır. Lokal anestezi etki gösterdiğinde işlemlere başlanır.

İşlem sırasında: Hijyen çok önemlidir. Bu sebeple göz çevresi ve göz altı bölgesinin temiz tutulması gereklidir. Her ihtimale karşı dezenfektan yardımı ile temizlenir. Problemli bölgelere gerekli miktarda ışık dolgusu uygulanır. Tüm dolgu malzemeleri bittiğinde göz altı bölgesi tekrar dezenfektan yardımı ile temizlenir. Kızarıklığı engellemek için kremler sürülür. Soğuk baskı ile kızarıklık azaltılmaya çalışılır.

 

Işık Dolgusunun Göz Altı Torbalarına Etkisi

Işık dolgusu, göz torbaları ve renk değişiklikleri tedavisinde kullanılır. Ameliyat sonrası hyaluronik asidin etki göstermeye başladığı görülmektedir. Bunlara bağlı olarak göz altı problemlerinin azaldığı görülmektedir. Hyaluronik asidin en önemli özelliği suyu vücuda taşıması ve çok uzun süre tutmasıdır. Böylece vücudun nem dengesi sağlanır. Aynı şekilde bu operasyonlar sonucunda göz çevresi daha ferah görünür ve ışıltılı bir görünüme kavuşur.

En çok sorulan soru dolgu süresidir. Dolgu uzun ömürlü değildir. Ancak işlemin süresi kullanılan dolgu malzemelerinin içindeki bileşenlerle ilgilidir. Aynı zamanda hastanın cilt yapısı, ışık dolgusu ve fiyatları da bu süreyi etkileyebilir. Ortalama bir rakam vermek gerekirse göz altındaki renk değişiklikleri için uygulanan ışık dolgusunun süresi 8 aydır.

 

Göz Altı Işık Dolgusu Nasıl Durumlarda Tercih Edilir?

Göz altı ışık dolgusunun kullanım alanları aşağıdaki gibidir.

  • Göz altı morarması ve soluk gri renkli kişilerde kullanılır.
  • Göz altı torbalanma ve göz çevresindeki ince çizgiler için uygun bir yöntemdir.

 

 

Kimlere ışık dolgusu yapılamaz?

Hamile ve bebek emziren kadınların dolgu ve botoks gibi süreçlerden geçmesi önerilmez. Belirli bir yaşın altındaki çocuklar için kullanılması doğru değildir. Tüm bu konularda cerrahınıza danışarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

Göz Altı Işık Dolgusu Fiyatları?

Işık dolgusu ve fiyatları kişinin cilt tipine ve yöntemin detaylarına göre değişmektedir aynı zamanda hastanenin ve doktorun kimliği de fiyatları etkilemektedir.

Diğer Ameliyatsız Estetikler

Bize Ulaşın

  • Cumhuriyet Mah. FSM Bulvarı Yağmur Sk. Cadde224 Sitesi No:14 B Blok Kat:6 Daire:11 Nilüfer/Bursa
  • +90 532 659 34 43
  • drersinaltun@gmail.com
Hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.