Dudak Dolgusu

img

Dudak Dolgusu

Yıllar boyu süregelen dudak algısı beraberinde güzelliği getirmektedir. Büyük ve şekilli dudaklar her zaman güzelliğin tanımları arasında yer almaktadır. Yüzümüzün en şehvetli organı olan dudaklar şair ve ressamların ilham perileri olmuştur.  Dudaklar aşk tanrısının yayını temsil ettiği düşünülmektedir.

Dudaklar yaş belirtisi gösterir ve zamanla dolgunluğunu kaybeder. Dudaklar ince bir tabakaya sahip oldukları için zaman içinde sigara vb. etkenlerle belirginliğini yitirebilirler. Bu nedenle Dudak dolgusu estetik açıdan önemli bir olgudur.

 

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Dudaklar çok sayıda sinir hücresini barındıran bir organ olduğu için dolgu yapılmadan önce lokal anestezi (uyuşturma işlemi) yapılması gerekmektedir. lokal anesteziden önce ağız yoluyla ağrı kesici verilmesi uyuşmayı kolaylaştıracaktır. Daha sonra dudağın anatomik özellikleri dikkat çekecek şekilde ince uçlu iğne ya da bir kanül yardımı ile gereken miktarda dudağa enjeksiyon yapılır.

Yaklaşık on dakika süren bu işlem sadece basit bir enjeksiyon işlemi değil ileri derecede anatomi bilgisi ile yapılmaktadır.

 

Dudak Estetiği Teknikleri?

  • Dudak dolgusu enjeksiyonu
  • Dudak kaldırma
  • Ağız içi dudak estetiği ameliyatı
  • Ekstraoral dudak estetiği ameliyatı

 

Dudak Dolgusu Nekadar Sürede Yerleşir?

Dudak dolgusunun yerleşmesi için minimum iki hafta kadar bir süre gereklidir. Ayrıca dolgu malzemesi bu süreyi etkilemektedir. Hyaluronik asit dolgular ciltte doğal ve kolay bir şekilde parçalanmaktadır.

Dudak dolgusu çok hızlı bir şekilde fark edilir. botoks’un sonuçları birkaç günde fark edilirken dudak dolgusu çevredeki insanların hemen dikkatini çekmektedir.

 

 Dudaklar İçin Hangi Dolgu En İyisidir?

Dudak dolgusu için hyaluronik asidin en iyisi olduğu bilinmektedir. En bilenen ve sevilen hyaluronik dolgular Juvederm ve Restylane'dir. Bu iki dolgu arasındaki en büyük fark dokudur.

 

Dolgu İşleminden Sonra Dudaklarınız Ne Kadar Süre Şişer ?

Dudak dolgusunun ardından iki gün sonra dudaklar şişmeye başlamaktadır. Genellikle dördüncü ya da beşinci günde şişlik kaybolmaya başlamaktadır. Ancak doktor tavsiyelerine uyulmadığı takdirde iki haftaya kadar şişliğin uzaması mümkündür. Bazı durumlarda müşteriye göre hafif kanama olmaktadır çünkü dolgu noktalarında birkaç kanama noktası mevcuttur fakat korkulacak bir şey değildir birkaç damla kandan ibarettir.

 

Dudak Dolgusu Güvenli Midir?

Dudaklar oldukça estetik organlardır ve her şeyde olduğu gibi dudak dolgusunda da kaliteli yerlere başvurmak gerekmektedir. Bu nedenle dudak dolgunuzu merdiven altı yerlerde yaptırmamalısınız alında tanınmış, saygın bir kozmetik doktorunda yaptırmalısınız.

Unutulmamalıdır ki güzellik salonunda bir güzellik uzmanı tarafından yapılan dolgular uzun ömürlü ve sağlıklı olmayacaktır.

 

Dolgu Sonrası Makyaj Yapabilir Miyim?

Dudaklarının dolgu ile güzelleşmesini isteyen kadınlar doğal olarak makyajla bunu desteklemek isteyeceklerdir. Ancak dört saat içinde makyaj yapılmamalıdır.

 

Dudakların İyileşmesi Ne Kadar Sürer?

Cildinize ve geçirdiğiniz cerrahi sürece göre şişlik ve morarma oldukça doğaldır ve ortalama 4-7 gün sürebilir. İyileşmenin ardından muhteşem dudaklarınız oldukça ilgi çekecektir.

Diğer Ameliyatsız Estetikler

Bize Ulaşın

  • Cumhuriyet Mah. FSM Bulvarı Yağmur Sk. Cadde224 Sitesi No:14 B Blok Kat:6 Daire:11 Nilüfer/Bursa
  • +90 532 659 34 43
  • drersinaltun@gmail.com
Hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.